Dambrauskas: Moramo biti puno kreativniji, ali i spremni na rizik

27.11.2020

Dambrauskasova momčad tjedan je započela pobjedom protiv Varaždina, samo tri dana nakon što se…

Dambrauskasova momčad tjedan je započela pobjedom protiv Varaždina, samo tri dana nakon što se iz Šibenika vratila s tri boda, a već sutra, ponovno na domaćem terenu dočekuje novog protivnika. Na redu je utakmica 13. kola HT Prve lige protiv Lokomotive, koja će se igrati s početkom u 17:05 sati.

 
– Nismo igrali pet tjedana, a sad imamo za odraditi tri utakmice u tjedan dana. Sve to oduzima puno snage momčadi, ali već dvije utakmice smo kompletni, nemamo ozlijeđenih ni suspendiranih zbog kartona. Dobro stojimo po tom pitanju, a nakon dvije pobjede smo pozitivni i jedva čekamo novi izazov sutra – kazao je trener Dambrauskas.

Gorica uoči sutrašnjeg dvoboja ima 22 boda u 10 odigranih utakmica, drži treću poziciju na prvenstvenoj tablici, s četiri boda manje, ali i utakmicom manje od vodećeg Dinama te dvije utakmice manje od drugoplasiranog Osijeka. Iako je Lokomotiva u bodovnom zaostatku, sa samo osam bodova u 12 prvenstvenih ogleda, trener je svjestan da ih očekuje nimalo lak zadatak.

– Kao i uvijek kada je riječ o Lokomotivi, svaka utakmica je teška, to je protivnik sa svojim posebnim stilom. Fizički je to jako dobra momčad, s dobrim balansom između defenzivnog postavljanja i posjeda lopte i znamo da nam neće biti lako. Analizirali smo ih, ukazali igračima na neke detalje, treniramo naporno i tražimo način kako istaknuti slabosti u njihovoj formaciji i igri. Moramo biti pozitivni i hrabri, ali moramo preuzimati i više rizika nego protiv Varaždina – rekao je trener.

Bez obzira na bodove i poziciju na tablici, igrači su koncentrirani na svaku sljedeću utakmicu koja ih u ovom zgusnutom rasporedu očekuje.

– Dogodio se taj prekid od mjesec dana bez utakmica, mogu reći da nas je malo izbacilo iz ritma, ali najbitnije je da smo se vratili u pobjedničkom nizu, povezali dvije pobjede i nadamo se pozitivnim rezultatima i još boljoj igri. Ne razmišljamo previše o tome što će biti u budućnosti, fokusirani smo iz utakmice u utakmicu i tako se pripremamo. – kazao je Dario Špikić.